Nezávazná poptávka
ENplus® A1 ISO 17225-2 Český výrobek

Čisté teplo ze smrkového dřeva

Topné pelety nejvyšší třídy kvality A1 v praktických 15kg pytlích. Dovezeme až k vám domů.

≤ 0,7 %
podíl popela
≥ 4,6
kWh/kg výhřevnost
15 kg
v jednom pytli
Proč naše pelety

Kvalita, kterou poznáte na kotli i v popelníku

Každá šarže splňuje přísné požadavky certifikace ENplus A1. To je nejvyšší třída určená přímo pro domácí kotle a kamna.

100% smrkové dřevo bez příměsí

Lisujeme pouze čisté smrkové piliny. Žádná kůra, lepidla ani chemická pojiva.

Nadstandardně vysoká teplota hoření

Výhřevnost přes 17 MJ/kg. Z každého kilogramu dostanete víc tepla a spotřebujete méně.

Nízký odpad

Popela zůstane nejvýše 0,7 %. Ze 100 kg pelet vysypete méně než 0,7 kg popela.

Český výrobek

Dřevo z českých lesů, výroba v Česku. Krátká cesta k vám znamená nižší uhlíkovou stopu.

Certifikace ENplus A1

Nejvyšší třída dle ISO 17225-2, doložená certifikátem výrobce platným v celé EU.

Suché a pevné

Vlhkost do 10 % a mechanická odolnost nad 98 %. Pelety se nedrolí a nezanášejí podavač.

Praktické 15kg pytle

Unese je každý, skladují se čistě a suše. Pytel vysypete rovnou do zásobníku.

CO₂ neutrální palivo

Při hoření se uvolní jen tolik CO₂, kolik strom během růstu spotřeboval.

Ekologické vytápění

Obnovitelné teplo z toho, co by jinak zbylo na pile

Pelety vznikají slisováním suchých smrkových pilin pod vysokým tlakem. Přirozený lignin ve dřevě je drží pohromadě, takže nepotřebují žádná pojiva. Výsledkem je hustý, stejnoměrný válec o průměru 6 mm, který v kotli hoří rovnoměrně a čistě.

Oproti uhlí vzniká při spalování zlomek prachu a síry a popel můžete použít jako hnojivo na zahradu. Automatický kotel si pelety dávkuje sám, vy jen jednou za pár dní doplníte zásobník.

Průměr6 mm
Výhřevnost≥ 16,5 MJ/kg (≥ 4,6 kWh/kg)
Obsah popela≤ 0,7 %
Vlhkost≤ 10 %
Mechanická odolnost≥ 98 %
Podíl jemných částic≤ 1 %
Ceník pelet

Čím víc pytlů, tím nižší cena

Jednotlivé pytle
1–32 pytlů
119Kč
za pytel 15 kg · 7,93 Kč/kg
Půl palety a víc
33–64 pytlů
112Kč
za pytel 15 kg · 7,47 Kč/kg
Nejvýhodnější
Celá paleta
65 pytlů = 975 kg
105Kč
za pytel 15 kg · 7,00 Kč/kg

Ceny jsou uvedeny včetně DPH. Při odběru celé palety vracíme zálohu za paletu po jejím vrácení.

Ceník dopravy

Přivezeme až před dům

Rozvážíme vlastním vozem s hydraulickou rukou. Vzdálenost počítáme od našeho skladu. Při odběru celé palety do 25 km vezeme zdarma.

Paleta do 25 km = doprava zdarma
Osobní odběr ve skladu
Po domluvě, naložíme vám
zdarma
Do 10 km
S paletou zdarma
290 Kč
10–25 km
S paletou zdarma
490 Kč
25–50 km
890 Kč
Nad 50 km
Cenu sdělíme individuálně
dohodou
Certifikáty

Kvalitu dokládáme černé na bílém

Dokumenty od výrobce si můžete stáhnout a zkontrolovat ještě před objednávkou.

PDF Certifikát ENplus A1Certifikát kvality výrobce
PDF EU certifikát výrobcePlatnost v celé Evropské unii
PDF Protokol o zkoušceRozbor dle ISO 17225-2
Poptávkový formulář

Kolik pytlů budete potřebovat?

Vyplňte poptávku a do jednoho pracovního dne se vám ozveme s potvrzením ceny a termínem závozu. Poptávka je nezávazná.

Orientační kalkulace
20 × pytel 15 kg (119 Kč)2 380 Kč
Celková hmotnost300 kg
Doprava290 Kč
Celkem vč. DPH2 670 Kč

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem vyřízení poptávky.

Kontakt

Zavolejte, napište, nebo se zastavte

Telefon
777 084 281
Po–Pá 7:00–17:00
E-mail
s.pelc@seznam.cz
Sklad a osobní odběr
Křenek 2
277 14
Po–Pá 8:00–16:00, So 8:00–11:00
Fakturační údaje
Stanislav Pelc
Křenek 2, 277 14
IČ: 49516477
DIČ: CZ7510061064